ماهنامه راه‌نما شماره ۱۴

 ماهنامه راه‌نما شماره ۱۴

جریان شناسی نفاق

جریان شناسی نفاق

کتاب جریان شناسی نفاق به روایت تصویر

دهه 50 و 60

اعتـراف رجـوي به تـرور شهيد رجايي و باهنر

اعتـراف رجـوي به تـرور شهيد رجايي و باهنر

 

فيلم ديدارهاي مخفي نمايندگان سازمان مجاهدين خلق با مسئولان استخبارات عراق چندي پس از سقوط صدام منتشر شد. مسعود رجوي در يکي از ديدارهاي خود با سپهبد حبوش، رئيس استخبارات عراق، در سال 1991 به ترور شهيد رجايي و باهنر اعتراف کرد.

رجوي: همان‌گونه که اطلاع داريد من در سال‌هاي 1981 تا 1986 در پاريس بودم، در آن سال‌ها به ما تروريست نمي‌گفتند، هر چند که کاخ سفيد و کاخ اليزه مي‌دانستند. با کاخ اليزه هم ارتباط داشتيم. مي‌دانستند که چه کسي حزب جمهوري را در ايران منفجر کرد و چه کسي و چرا عمليات عليه رئيس‌جمهوري و عليه رئيس‌الوزراي ايران انجام داد، آن‌ها مي‌دانستند و خوب هم مي‌دانستند؛ ولي صفت تروريست هم به ما نزدند.

حبوش: با توجه به دشمن مشترک چه بسا در آينده نزديک، شما را براي مأموريت‌هايي مکلف کنيم، از حالا ما به‌عنوان يک تيم کار مي‌کنيم، يعني از شما کارهايي را خواهيم خواست، چون دشمن مشترک داريم.

رجوي: بايد بگويم که بعد از جريان عمليات صياد شيرازي و برگشتن از آن، برادران مخابرات بعضي از درخواست‌هاي عمليات را به ما گفتند که ما هم قبول کرديم و تمام آن را در کرمانشاه و دزفول انجام داديم. مثلاً 10 عمليات را انجام مي‌دهيم تا بگوييم که طرف ما مستقيماً ملايان هستند، تا مشروعيت داخلي ايران و بين‌المللي داشته باشيم، در کنار آن هدف مورد نظر شما را انجام مي‌دهيم؛ هدفي که مورد بحث و دستور شما باشد.

حبوش: براي اينکه شرايط [را] براي شما فراهم کنيم، مي‌خواهيم که کار را با جديت آغاز کنيم، روز گذشته آقاي عزت ابراهيم گفتند که «عمليات شروع شود، هدف‌ها را آماده کنيد.» من هم به برادران مخابرات که الان صداي من را در اين جلسه مي‌شنوند مي‌گويم که بروند و هدف‌هاي خود را در داخل ايران انتخاب کنند تا بعد بنشينيم و سوژه‌هاي شما را مورد بررسي و بحث و گفتگو قرار دهيم.

 

 

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی : 
 
آدرس پست الکترونیک : 
 
متن نظر :