ماهنامه راه‌نما شماره ۱۴

 ماهنامه راه‌نما شماره ۱۴

جریان شناسی نفاق

جریان شناسی نفاق

کتاب جریان شناسی نفاق به روایت تصویر

دهه 70 و 80

مجاهدين خلق در فهرست تروريستي کانادا

مجاهدين خلق در فهرست تروريستي کانادا

به‌نقل از: وزارت امنيت عمومي کانادا

 

سازمان مجاهدين خلق هفت سال در فهرست گروه‌هاي تروريستي دولت کانادا قرار داشت. اين گروه اولين‌بار در تاريخ 24مي2005 در ليست کانادا قرار گرفت و هر دو سال يک‌
مرتبه  وضعيتش به‌همين‌ترتيب تمديد مي‌شد؛ اما کانادا نيز به ‌تبعيت از اتحاديه اروپا و آمريکا اين سازمان را از فهرست رسمي گروه‌هاي تروريستي اين کشور حذف کرد.

وزارت امنيت عمومي کانادا تصميم‌گيرنده رسمي درخصوص قرارگيري گروه‌ها در فهرست سازمان‌هاي تروريستي اين کشور است. وزير امنيت عمومي کانادا گفته است: «فهرست گروه‌هاي تروريستي اين پيام جدي را به‌همراه دارد که کانادا فعاليت‌هاي تروريستي ازجمله حمايت مالي از تروريسم يا افرادي را که از چنين فعاليت‌هايي حمايت مي‌کنند تحمل نمي‌کند.»

گزارشي که در ادامه مي‌آيد توسط وزارت امنيت عمومي کانادا در تاريخ 8اوت2012 منتشر شد.

مجاهدين خلق به اسامي مختلفي شناخته مي‌شود ازجمله:

سازمان مجاهدين خلق؛ سازمان جنگجويان آزاديبخش مردم ايران؛ ارتش آزاديبخش ملي ايران؛MKO ؛ NLA؛ MEK؛ ALNI؛ PMOI؛ OMPI

توصيف

مجاهدين خلق که در دهه 1960 تأسيس شده يک سازمان تروريستي ايراني است که قسمت عمده آن در عراق و تحت حمايت مالي رژيم صدام حسين قرار دارد. به‌دنبال جنگ دوم خليج[فارس]، اعضاي مجاهدين خلق را در يک اردوگاه در عراق گرد هم آوردند. اين سازمان همچنين اعضايي در اروپا و آمريکاي شمالي دارد. هدف اصلي مجاهدين خلق سرنگوني رژيم کنوني ايران و جايگزيني آن با يک دولت سکولار و دموکراتيک است. مجاهدين خلق درصدد است که شوراي ملي مقاومت ايران، ائتلافي سياسي از گروه‌هاي اپوزيسيون ايراني مرتبط با مجاهدين خلق را به‌عنوان دولت موقت و مريم رجوي را به‌عنوان رئيس‌جمهور آن بر سر کار بياورد. مجاهدين خلق براي رسيدن به چنين اهدافي از اقداماتي همچون ترور، حملات مسلحانه، گروگان‌گيري، حملات خمپاره‌اي و حملات غافلگيرانه عليه دولت، پرسنل و تأسيسات نظامي به‌کار برده است.

تاريخ قرارگيري در ليست تروريستي

24مي2005

تاريخ بررسي مجدد وضعيت

22دسامبر2010

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی : 
 
آدرس پست الکترونیک : 
 
متن نظر :