ماهنامه راه‌نما شماره ۱۴

 ماهنامه راه‌نما شماره ۱۴

جریان شناسی نفاق

جریان شناسی نفاق

کتاب جریان شناسی نفاق به روایت تصویر

ماهیت فرقه‌‌ای

اعضاي سابق سازمان مجاهدين خلق از اين گروه بيزارند

اعضاي سابق سازمان مجاهدين خلق از اين گروه بيزارند

نویسنده: کنت تيمرمن

 

کِنِت تيمرمن، مدير اجرايي بنياد دموکراسي در ايران، در مقاله‌اي در ژوئن 2011 در پايگاه «نيو انگليش ريويو» از اسناد وزارت خارجه آمريکا درباره گروه مجاهدين خلق نوشت:

فراري‌ها از اين گروه که در مکاتبات وزارت خارجه از آن‌ها به‌عنوان جداشده نام برده‌ شده، تصوير ناخوشايندي از سرکوب در اردوگاه مجاهدين خلق ترسيم کرده‌اند. آن‌ها ادعا مي‌کنند که رهبري گروه دستور داده هرکسي را که در حال فرار بگيرند بلافاصله بايد اعدام شود.

در يکي از مکاتبات وزارت خارجه آمده است: «بسياري از جداشده‌ها مي‌گويند که به‌دست مجاهدين خلق مورد آزار جسمي و رواني ازقبيل حبس در سلول‌هاي انفرادي مجاهدين خلق در اشرف قرار گرفته‌اند.»

برخي از جداشده‌هاي سازمان مجاهدين خلق گفتند که «با وعده فرصت تحصيلي در خارج از کشور» يا «با پيشنهاد سفر خارجي» فريب خورده و به عراق آمدند. برخي ديگر اسرايي بودند که در طول جنگ ايران و عراق بين سال‌هاي 1980 تا 1988 اسير و با وعده استرداد به ايران يا اقامت در يک کشور ثالث به اردوگاه اشرف فرستاده شده بودند.

در مکاتبات وزارت خارجه آمده است که جداشده‌ها برداشت‌هاي کنوني از مجاهدين خلق را تأييد کرده‌اند که نشان مي‌داد اين سازمان فرقه‌اي اعضايي را که با وعده‌هاي دروغين به اشرف آمده‌اند  کنترل مي‌کند.

 

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی : 
 
آدرس پست الکترونیک : 
 
متن نظر :