ماهنامه راه‌نما شماره ۱۴

 ماهنامه راه‌نما شماره ۱۴

جریان شناسی نفاق

جریان شناسی نفاق

کتاب جریان شناسی نفاق به روایت تصویر

ماهیت فرقه‌‌ای

اعضاي مجاهدين خلق در ليبرتي تحت کنترل شديد هستند

اعضاي مجاهدين خلق در ليبرتي تحت کنترل شديد هستند

به‌نقل از: شوراي روابط خارجي

 

پس از انتقال اعضاي مجاهدين خلق از کمپ اشرف به ليبرتي در نزديکي فرودگاه بين‌المللي بغداد، نماينده ويژه سازمان ملل در عراق، رهبران و مسئولان اين گروه را به نقض حقوق‌بشر متهم و خاطرنشان کرد که اعضا نمي‌توانند بدون اجازه در کمپ از جايي به جاي ديگر بروند، مسئولين سازمان مجاهدين خلق اجازه دسترسي به اينترنت و تلفن همراه و به گروه‌هاي پزشکي اجازه ورود به داخل کمپ را نمي‌دهند.

خبرگزاري رويترز در 16ژوئيه2013 به نقل از مارتين کوبلر اعلام کرد: کوبلر به شوراي امنيت گفت که شکايات بسياري از مسئولان مجاهدين خلق در کمپ ليبرتي دريافت کرده است.

وي نقض حقوق‌بشر در کمپ ليبرتي توسط مسئولان اين کمپ را از نگراني‌هاي روزافزون دانست و افزود: روزانه صدها گزارش حکايت از کنترل شديد زندگي اعضاي کمپ ليبرتي دارند.

کوبلر افزود: تعداد قابل‌توجهي از آنان به ناظران سازمان‌‌ملل گفته‌اند که براي ترک کمپ، شرکت در روند اسکان کميسارياي عالي سازمان ملل در امور پناهندگان و ارتباط با خانواده‌هايشان در خارج از عراق يا حتي با بستگانشان در همان کمپ هم آزاد نيستند.

اين ديپلمات آلماني در ادامه اظهار داشت: برخي از ساکنان کمپ ليبرتي گفتند که رهبرانشان از دسترسي آن‌ها به گروه‌هاي پزشکي جلوگيري مي‌کنند و برخي ديگر از بدرفتاري و بددهني رهبران کمپ به خاطر مخالفت با آن‌ها يا ابراز تمايل به ترک کمپ خبر دادند.

 

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی : 
 
آدرس پست الکترونیک : 
 
متن نظر :