ماهنامه راه‌نما شماره ۱۴

 ماهنامه راه‌نما شماره ۱۴

جریان شناسی نفاق

جریان شناسی نفاق

کتاب جریان شناسی نفاق به روایت تصویر

ماهیت فرقه‌‌ای

مجاهدين خلق با حمايت‌هاي عراق زنده هستند

مجاهدين خلق با حمايتهاي عراق زنده هستند

به‌نقل از: آژانس اطلاعات مرکزي آمريکا

 

مدير آژانس اطلاعات مرکزي آمريکا (DCI) در گزارشي در تاريخ 23ژوئن1988 به بخشي از خيانت‌هاي مجاهدين خلق در قبال مردم ايران در طي هشت سال جنگ تحميلي اشاره مي‌کند:

مجاهدين خلق يک گروه ضدخميني و ضدغربي است که از نابودي رژيم انقلابي و جايگزيني آن با يک برنامه سوسياليسم اسلامي برپايه مارکسيسم حمايت مي‌کند. اين گروه يک سال پيش ارتش آزاديبخش ملي را تشکيل داد که دفتر مرکزي، امکانات آموزشي، اردوگاه‌هاي پايه و ايستگاه‌هاي راديويي مخفي آن در عراق مستقر است. اين گروه ادعا مي‌کند 15000 جنگجو دارد؛ اما احتمالاً تعداد آن‌ها 3000 تا 6000  نفر است که مجهز به سلاح‌هاي کوچک و تعدادي توپ و تانک ايراني هستند که عراق در اختيارشان قرار داده است. اين گروه در ابتدا به‌عنوان يک نيروي چريکي تشکيل شد و احتمالاً هنوز هم حملات ايذايي نفوذي در ايران، بيشترين کاري است که مي‌تواند بدون حمايت قابل توجه عراق انجام دهد.

دفاتر پروپاگانداي مجاهدين خلق در اروپا و آمريکا کارهاي بزرگ اين گروه را با اغراق فراوان در قالب فيلم و متن منتشر مي‌کنند.

ايرانعراق: تصرف شهر مهران

وجود نيروهاي عراقي در حمله موفق روز يکشنبه ارتش آزاديبخش ملي (بازوي نظامي مجاهدين خلق) به شهر مهران ضروري بود. هواپيماها، واحدهاي زرهي و توپخانه‌هاي عراقي با قدرت از مخالفان حمايت کردند و قطعاً پيشروي تانک‌هاي عراقي ايرانيان را مجبور به عقب‌نشيني کرد.

نظر

اين پيروزي هرچند کوچک؛ شکست ديگري براي تهران و به‌معني افزايش مشکلات نيروهاي زميني تضعيف‌شده ايران است. ارتش آزاديبخش ملي هم احتمالاً به‌دليل خطر ضدحملة ايران عقب‌نشيني ‌کند. اين مخالفان با حمايت عراق و تبليغات حاصل از ادعاهاي اغراق‌آميز از موفقيت‌هاي نظامي خود زنده هستند. بغداد هم احتمالاً از حمايت از اين گروه دست برندارد. همکاري آن‌ها با عراقي‌ها، احتمالاً بسياري از ايراني‌ها را از آن‌ها بيزار مي‌کند و مانع گسترش شبکه محدود هوادارنشان در شهرهاي ايران مي‌شود.

 

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی : 
 
آدرس پست الکترونیک : 
 
متن نظر :