ماهنامه راه‌نما شماره ۱۴

 ماهنامه راه‌نما شماره ۱۴

جریان شناسی نفاق

جریان شناسی نفاق

کتاب جریان شناسی نفاق به روایت تصویر

ماهیت فرقه‌‌ای

مجاهدين خلق صدام را ياري کردند

مجاهدين خلق صدام را ياري کردند

مصاحبه با: کوفر بلک

 

هماهنگ‌کننده امور ضدتروريسم وزارت امور خارجه آمريکا به‌مناسبت انتشار گزارش سالانه تروريسم در 30آوريل2003 تصريح کرد: مجاهدين خلق صدام حسين را در سرکوب مخالفان در عراق ياري و امنيت داخلي را براي رژيم عراق حفظ کرد.

کوفر بلک در پاسخ به پرسش يکي از خبرنگاران درباره نظر وزارت خارجه درخصوص آتش‌بس بين مجاهدين خلق و ستاد فرماندهي مرکزي آمريکا در عراق گفت: از آنجايي که اين گروه هنوز در ليست تروريستي قرار دارد آمريکايي‌ها به هيچ‌وجه مجاز نيستند با آن‌ها ارتباط برقرار کنند و اين موضوع در واشنگتن هميشه معضلي بوده که به خاطر وجود دفتر آن‌ها (منافقين) در اينجاست.

سؤال: پس اين ارتباطات چگونه با وجود مجاهدين خلق در ليست تروريستي جور در مي‌آيد؟

بلک: وزيرخارجه از رئيس‌جمهور درخواست کرد قوانيني که براي کشورهاي حامي تروريسم اعمال مي‌شود ديگر براي عراق اعمال نشود. تشخيص رئيس‌جمهور نيز انعطاف بيشتر در ارائه مجوز به برخي اقسام دادوستد و کمک به عراق بوده است؛ بنابراين ما مي‌توانيم با عراق همانند ساير کشورهايي که در ليست تروريستي قرار ندارند رفتار کنيم.

به‌نظرم ذکر برخي حقايق در اينجا ضروري است. دولت آمريکا مجاهدين خلق را در ليست گروه‌هاي تروريستي خارجي قرار داد. اين سازمان در راه پايه‌گذاري سيستمي در ايران که آن را نظام سکولار مي‌خواند، اسلام را با مارکسيسم آميخته است.

آن‌ها تا پيش از جنگ اخير در عراق هم‌پيمان دولت صدام حسين بودند و بيشترين حمايت را از اين رژيم دريافت مي‌کردند. آن‌ها رژيم صدام را در سرکوب مخالفان درون عراق ياري و براي رژيم عراق امنيت داخلي را فراهم کردند. مجاهدين خلق همچنين به آمريکايي‌ها حمله و آن‌ها را کشته‌اند. مجاهدين خلق و ساير اسامي مستعار آن ازجمله شوراي سياسي ملي مقاومت در ليست سازمان‌هاي تروريستي خارجي قرار دارند. دولت آمريکا با تروريست‌ها مذاکره نمي‌کند. مخالفت مجاهدين خلق با دولت ايران اين حقيقت را که آن‌ها يک گروه تروريستي هستند تغيير نمي‌دهد. ما اين توافقي را که در آنجا رخ‌داده مقدمه‌اي بر تسليم اين گروه مي‌دانيم. فرماندهان با اتخاذ تصميمات تاکتيکي با‌موفقيت به درگيري‌ها با نيروهاي دشمن پايان دادند.

فعاليت‌هاي زيادي در نقاط مختلف عراق در جريان است که اين موضوع [سازمان مجاهدين خلق] يکي از آن‌هاست. من شما را براي کسب بينش بهتري از تصميم‌گيري و فعاليت‌هاي فرماندهان ما و فرماندهان ائتلاف در صحنه به ستاد فرماندهي مرکزي و سخنگويان آن‌ها ارجاع مي‌دهم.

مجاهدين خلق يک گروه مخصوص است. اين گروه يک گروه تروريستي خارجي است که در عراق محبوبيت ندارد و نمي‌توان آن‌ها را با زندانيان عادي قرار داد. آن‌ها فرامين فرماندهان ائتلاف را پيروي مي‌کنند و در روزها و هفته‌هاي آتي به وضعيت آن‌ها پرداخته خواهد شد.

 

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی : 
 
آدرس پست الکترونیک : 
 
متن نظر :