ماهنامه راه‌نما شماره ۱۴

 ماهنامه راه‌نما شماره ۱۴

جریان شناسی نفاق

جریان شناسی نفاق

کتاب جریان شناسی نفاق به روایت تصویر

ماهیت فرقه‌‌ای

صدام با تروريست‌ها ازجمله مجاهدين خلق رابطه دارد

صدام با تروريستها ازجمله مجاهدين خلق رابطه دارد

نویسنده: کريپتوم

کتابخانه ديجيتال آنلاين کريپتوم در تاريخ 29اوت2003 مطلبي را درخصوص ارتباط عراق با گروه تروريستي مجاهدين خلق از دادگاه حوزه کلمبيا منتشر کرد.

43. عراق پس از شکست در جنگ خليج[فارس] در سال 1991 براي مقابله با آمريکا به تروريسم روي آورد. عراق براي دستيابي به اين هدف با گروه‌هاي تروريستي مختلفي همراه شد. يکي از اين‌ها گروه اپوزيسيون ايراني مجاهدين خلق ايران بود که با رمزي يوسف ارتباطاتي داشت؛ وي در سال 1992 با استفاده از يک گذرنامه عراقي وارد نيويورک شده بود و سپس در سال 1993 به بمب‌گذاري در مرکز تجارت جهاني متهم شد. گزارش‌ها همچنين حاکي از ارتباط مجاهدين خلق با اسامه بن لادن هستند. طبق گزارش‌ها، مجاهدين خلق پس از حملات 11سپتامبر2001 به فرار اسامه بن لادن به شرق ايران کمک کردند. شرق ايران تحت کنترل اقليت سني مذهبي است که به‌شدت تحت تأثير عراق قرار دارد...

130. اين مکان‌ها عبارت بودند از اردوگاه نهروان در پل قديمي دياله در جنوب شرقي بغداد و تل اسود رضوانيه در جنوب‌غربي بغداد. سازمان اطلاعات عراق(مخابرات) در هردو مکان تأسيسات آموزشي دارد. اين تغيير مکان به‌علت علني‌شدن جريان «سلمان پاک» اتفاق افتاد؛ جايي که گفته مي‌شد خارجي‌ها يعني فلسطيني‌ها و اعضاي سازمان مجاهدين خلق در آن آموزش‌هاي ترور، ساخت مواد انفجاري و عمليات انتحاري مي‌ديدند. عراق از گروهک تروريستي مجاهدين خلق که رمزي يوسف به‌خاطر داشتن اصالت عراقي با آن در ارتباط بود، حمايت مي‌کند. گفته مي‌شود که او و ياران بسيار نزديکش با کمک سازمان مجاهدين خلق و از طريق قاچاق به ايران رفتند و در غارهايي بسيار بزرگ‌تر و پيچيده‌تر از غارهاي کوه‌هاي تورا بورا در افغانستان پناه گرفتند. مجاهدين خلق که با دولت شيعي در تهران در حال جنگ است از اقليت سني است. آنان با برخي قبايل افغاني و پاکستاني ارتباطات نزديکي دارند. هنگامي‌که دولت ايران اين گروه را محدود کرد اعضاي آن به مناطق تحت کنترل قبايل افغان و پاکستاني پناه بردند.

 

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی : 
 
آدرس پست الکترونیک : 
 
متن نظر :