ماهنامه راه‌نما شماره ۱۴

 ماهنامه راه‌نما شماره ۱۴

جریان شناسی نفاق

جریان شناسی نفاق

کتاب جریان شناسی نفاق به روایت تصویر

ماهیت فرقه‌‌ای

مجاهدين خلق از پناهگاه خود در عراق به ترور و خرابکاري در ايران دست مي‌زدند

مجاهدين خلق از پناهگاه خود در عراق به ترور و خرابکاري در ايران دست ميزدند

نویسنده: کريپتوم

کريپتوم در مطلب ديگري درباره روابط ايران و آمريکا که در تاريخ 29آوريل2010 منتشر کرد، مجاهدين خلق را سازماني تروريستي خواند که از سال 1986 در عراق و تحت حمايت صدام حسين قرار داشته است.

ارتش آمريکا پس از سقوط بغداد هزاران نفر از مبارزان مجاهدين خلق را خلع‌سلاح و ادوات نظامي آن‌ها را شامل: بيش از 2000 تانک، قطعات توپخانه، نفربرهاي زرهي و ديگر خودروهايي را که صدام حسين به آنان اعطا کرده بود توقيف کرد؛ اما درباره آينده اين گروه در دولت بوش اختلاف نظر وجود داشت.

اين مطلب افزود: مجاهدين بازيچه صدام حسين بودند و از پناهگاه خود در عراق به ترور و خرابکاري در ايران دست مي‌زدند. وزارت خارجه آمريکا رسماً اين سازمان را به‌عنوان سازماني تروريستي طبقه‌بندي کرد. در دهه 1970 اين گروه چندين آمريکايي از جمله افسران سازمان سيا را به قتل رساند که در زمان رژيم شاه در ايران زندگي و کار مي‌کردند.

بازوي سياسي مجاهدين خلق شوراي ملي مقاومت به‌خصوص بعد از ديدن موفقيت پيش از جنگ گروه تبعيدي «کنگره ملي عراق» به‌رهبري احمد چلبي، مي‌داند چطور در غرب جلب توجه کند. تبعيدي‌هاي ايراني نيز همانند گروه چلبي از مطبوعات آمريکايي براي انتشار ادعاهاي خود درباره برنامه‌هاي موشکي و سلاح‌هاي هسته‌اي ايران استفاده مي‌کنند تا راه را براي اقدامات سخت‌گيرانه‌تر آمريکا عليه ايران باز کنند.

 

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی : 
 
آدرس پست الکترونیک : 
 
متن نظر :