ماهنامه راه‌نما شماره ۱۴

 ماهنامه راه‌نما شماره ۱۴

جریان شناسی نفاق

جریان شناسی نفاق

کتاب جریان شناسی نفاق به روایت تصویر

اظهارات نمایندگان پارلمان انگللیس

ساکنان اشرف واجد شرايط پناهندگي نيستند

ساکنان اشرف واجد شرايط پناهندگي نيستند

نویسنده: لرد مالوک براون

 

لرد مالوک براون در تاريخ 20آوريل2009 گفت: مسئوليت حفظ امنيت و مديريت کمپ اشرف در تاريخ 1ژانويه2009 از آمريکا به عراق انتقال يافت. مقامات عراقي تا پيش از اين انتقال به آمريکا درباره تعهد به رفتار انساني و سلامت ساکنان کمپ اطمينان داده بودند. آمريکا هنوز در اين اردوگاه حضور مستشاري و نظارتي دارد.

وزير حقوق‌بشر عراق از اين اردوگاه ديدار کرد و به نماينده ساکنان اطمينان داد. کميته بين‌المللي صليب سرخ بادقت حوادث اين اردوگاه را دنبال مي‌کند و مدام از آنجا ديدن مي‌کند. اين کميته همچنين مسائل مربوط به کمپ اشرف را به‌طور محرمانه با مجاهدين خلق، دولت عراق و مقامات آمريکايي بحث مي‌کند. کميسيون عالي سازمان ملل در امور پناهندگان سابقاً تأييد کرده بود که ساکنان اشرف واجد شرايط پناهندگي نيستند. اگرچه هيچ سندي وجود ندارد که نشان دهد دولت عراق به‌دنبال انتقال اجباري ساکنان است؛ ولي سفارت ما در بغداد از وزارت حقوق‌بشر عراق خواسته است ميزان پايبندي خود را به اين موضوع نشان دهد، همچنين اطمينان‌هايي را که پيش ا به دولت عراق که پيش داده بوده را يادآوري کند. سفارت ما در بغداد همچنين به‌دنبال امکان بازديد يکي از مقامات کنسولي از کمپ اشرف مي‌باشد.

 

مجاهدين خلق در يک بازة طولاني حملات تروريستي متعددي انجام داد

لرد مالوک براون در تاريخ 5فوريه2008 در پاسخ به اظهارات بارونس ترنر درباره ادعاهاي حقوق‌بشري مجاهدين خلق گفت: قطعاً مي‌پذيرم که رهبر اين سازمان يک زن است؛ ولي من ريسک خشمگين شدن تعدادي از نمايندگان مجلس را به‌جان مي‌خرم و مي‌گويم که علي‌رغم اين موضوع و حرف‌هايي که مجاهدين خلق درباره حقوق‌بشر مي‌گويند، اين سازمان در يک مدت طولاني حملات تروريستي متعددي انجام داد. نيروهاي ائتلاف اين سازمان را از زمان دومين جنگ خليج[فارس] به‌عنوان سازماني کاملاً مجذوب دستگاه امنيتي رژيم صدام حسين مي‌دانند. درواقع ما بايد آن‌ها را خلع‌سلاح کنيم و 2100 تانک، خودرو و توپخانه آن‌ها را بگيريم. اين سازمان تاکنون اعلام نکرده که تروريسم را کنار گذاشته و تنها در زمان فشار نيروهاي ائتلاف خلع‌سلاح شد؛ لذا علي‌رغم ادعاهاي اين سازمان درباره حقوق زنان، ما هنوز متقاعد نشديم که اگر فشار نبود، اين سازمان هيچ‌گاه تروريسم را کنار نمي‌گذاشت.

 

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی : 
 
آدرس پست الکترونیک : 
 
متن نظر :