ماهنامه راه‌نما شماره ۱۴

 ماهنامه راه‌نما شماره ۱۴

جریان شناسی نفاق

جریان شناسی نفاق

کتاب جریان شناسی نفاق به روایت تصویر

اظهارات نمایندگان پارلمان انگللیس

مجاهدين خلق اطلاعات نادرست دراختيار اعضاي مجلس مي‌گذارد

مجاهدين خلق اطلاعات نادرست دراختيار اعضاي مجلس ميگذارد

نویسنده: لرد فيليپس

لرد فيليپس در تاريخ 25آوريل2001گفت: مجاهدين خلق اطلاعاتي را که غالباً نادرست است دراختيار اعضاي اين مجلس و ساير مجلس‌ها مي‌گذارد. مجاهدين خلق يک سازمان مارکسيستي‌لنينيستي است که از سوي صدام حسين حمايت مالي مي‌شود. اين سازمان در خارج از بغداد مستقر است و صدام حسين به‌طوربي‌رحمانه‌اي از اين سازمان به‌عنوان ابزاري براي آزار، خصوصاً در زمان جنگ هشت‌ساله وحشتناک خود با  ايران -که يک سال پيش از اشغال کويت پايان يافت- استفاده مي‌کرد. تفاوت بين اين دو جنگ در اين بود که صدام را به‌خاطر کويت ملامت مي‌کرديم؛ ولي زماني که به ايران حمله کرد تنها او را با سلاح‌هايي ازقبيل سلاح‌هاي شيميايي تسليح کرديم.

 

مجاهدين خلق ريشه مارکسيستيلنينيستياسلامي دارد

لرد فيليپس در تاريخ 27مارس2001 گفت: هر يک از لردها که از پيشينه مجاهدين خلق و شوراي ملي مقاومت ايران خبر ندارد بايد بداند که اين سازمان‌ها يک ريشه مارکسيستي‌لنينيستي‌اسلامي دارند. اگرچه آن‌ها در انقلاب شرکت کردند که به سقوط شاه انجاميد و واقعاً يکي از سازمان‌هاي افراطي در آن انقلاب خونين بودند؛ ولي آن‌ها و رهبرشان مسعود رجوي باوجود اينکه شديداً ضدآمريکايي بودند در رقابت بين گروه‌هاي مختلف پس از انقلاب شکست خوردند. آن‌ها در سال 1986 از فرانسه اخراج شدند و پس از آن به عراق گريختند و از آن زمان تاکنون در آنجا مستقر هستند. سلاح‌ها و پول‌هاي آن‌ها را صدام حسين فراهم مي‌کند. آن‌ها صدام حسين را در اوايل دهه 80ميلادي که بخشي از خاک ايران را گرفته بود حمايت کردند. اين وضعيت پايدار نبود و ايران توانست مقاومت کند. تسليح صدام در آن برهه مايه سرافرازي و افتخار ما يا آمريکا نيست.

مجاهدين خلق هنوز در عراق مستقر است. باتوجه به اين پيشينه، اين ادعاي هميشگي مجاهدين خلق و حاميانش مبني‌بر برخورداري از حمايت مردمي گسترده در ايران معتبر نيست. آمريکا سال‌ها پيش مجاهدين خلق و سازمان‌هاي مشابه آن را رسماً به‌عنوان سازمان‌هاي تروريستي خارجي طبقه‌بندي و بار ديگر در اکتبر 1999 اين طبقه‌بندي را تمديد کرد.

وزير خارجه آمريکا در پاسخ به پرسش‌هاي خبرنگاران در 24 مارس سال گذشته تصريح کرد که آمريکايي‌ها شوراي ملي مقاومت را «به‌عنوان نام پوششي مجاهدين خلق مي‌دانند.»

وي خاطرنشان کرد که آمريکايي‌ها مجاهدين خلق را سازماني مي‌دانند که صدام حسين توسط آن‌ها به حمايت از تروريسم مي‌پرداخته است. او همچنين گفت: «اين يک تصوير ماهواره‌اي از مقري است که صدام حسين براي مجاهدين خلق ساخته است.»

اين مقر در فلوجه در چهل کيلومتري بغداد واقع شده بود.

وي افزود: «به عقيده ما زماني‌که اين مقر آماده شود از آن براي حملات تروريستي مجاهدين خلق در ايران و ساير نقاط استفاده مي‌شود.»

 

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی : 
 
آدرس پست الکترونیک : 
 
متن نظر :