ماهنامه راه‌نما شماره ۱۴

 ماهنامه راه‌نما شماره ۱۴

جریان شناسی نفاق

جریان شناسی نفاق

کتاب جریان شناسی نفاق به روایت تصویر

اظهارات نمایندگان پارلمان انگللیس

ادعاهاي مجاهدين خلق از درجۀ اعتبار ساقط است

ادعاهاي مجاهدين خلق از درجۀ اعتبار ساقط است

نویسنده: پيتر هاين

 

پيتر هاين در تاريخ 3مارس2000 در پاسخ به اظهارات تمپل موريس درخصوص ادعاهاي مجاهدين خلق مبني‌بر حضور مردم در انتخابات مجلس شوراي اسلامي و جعل اکاذيب اين گروه در اين خصوص گفت: من هم از تلاش‌هاي شوراي ملي مقاومت براي ادعاي تقلب در فرايند و نتيجه انتخابات اخير در ايران اطلاع داشتم. ادعاهاي آن‌ها از درجه اعتبار ساقط است. گزينه سياسي که مردم ايران در انتخابات برگزيده‌اند براي آن‌ها اهميت دارد؛ ولي نظر ما و تمام ناظران بي‌طرف اين است که انتخابات ايران رأي اعتماد به اصلاحات سياسي و اقتصادي رئيس‌جمهور خاتمي و نشانگر علاقه مردم ايران به مدرنيته بود.

اين انتخابات همچنين براي ما اثبات مي‌کند که مي‌توان با اين دولت رابطه داشت. اين سياست در گذشته منتقداني داشته است. اين انتقادها معمولاً از سوي کساني بوده که تبليغات شوراي ملي مقاومت را که تحت نظارت سازمان تروريستي مجاهدين خلق قرار دارد در وهله اول پذيرفته‌اند. مجاهدين خلق که در بغداد مستقر است به‌عنوان معتمدترين متحد صدام حسين شناخته شده است. بسياري از مردم ايران به خاطر حمايت مجاهدين خلق از صدام در دوران جنگ ايران و عراق در دهه 80 ميلادي از آن‌ها متنفر هستند. آن‌ها مسئول حملات تروريستي متعددي در ايران هستند که ما محکوم کرده‌ايم.

ما و شرکايمان در اتحاديه اروپا در تعاملات خود با دولت ايران مرتب نگراني خود را درخصوص مسائل بسياري خصوصاً حقوق‌بشر ابراز کرده‌ايم و به اين رويه ادامه خواهيم داد تا نگراني‌هايمان به شکل مطلوبِ ما برطرف شود؛ ولي در ارزيابي آن نگراني‌ها و پيشرفت وقايع در ايران کم‌ترين توجه را به ديدگاه‌هاي مجاهدين خلق و شوراي ملي مقاومت خواهيم داشت. پيشينه و روش‌هاي اين گروه‌ها به آن‌ها اجازه صحبت کردن درباره دموکراسي و حقوق‌بشر را نمي‌دهد.

نتيجه انتخابات خوش‌بيني ما را درباره آينده ايران و رابطه رو‌به‌رشد بريتانيا با اين کشور تقويت مي‌کند.

 

مجاهدين خلق در جنگ ايران و عراق صدام حسين را حمايت کرد

پيتر هاين در تاريخ 12ژوئيه2000 گفت: برخي از دوستان محترم شايد ندانند که شوراي ملي مقاومت تحت کنترل سازمان تروريستي مجاهدين خلق است. مجاهدين خلق مسئوليت چندين حمله تروريستي در ايران را برعهده گرفته است. شوراي ملي مقاومت و مجاهدين خلق در فهرست سازمان‌هاي تروريستي وزارت خارجه آمريکا قرار دارند. ما هيچ‌يک از آن‌ها را به رسميت نمي‌شناسيم. بسياري از مردم ايران از آن‌ها متنفر هستند. نمايندگان محترم بايد بدانند که اين گروه در جنگ ايران و عراق صدام حسين را حمايت کرد.

 

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی : 
 
آدرس پست الکترونیک : 
 
متن نظر :