ماهنامه راه‌نما شماره ۱۴

 ماهنامه راه‌نما شماره ۱۴

جریان شناسی نفاق

جریان شناسی نفاق

کتاب جریان شناسی نفاق به روایت تصویر

اظهارات نمایندگان پارلمان انگللیس

مجاهدين خلق هيچ هدفي غير از ايجاد آشوب و وحشت در ايران ندارد

مجاهدين خلق هيچگاه اعلام نکرد که خشونت را کنار گذاشته است

نویسنده: ديويد ميليبند

ديويد ميليبند در تاريخ 13مي2008 و پس از حذف گروهک تروريستي منافقين از فهرست سازمانهاي تروريستي انگليس گفت: ما شديداً از اين نتيجه و باتوجه به اسناد فراواني که به پيشينه مجاهدين خلق اشاره دارد متأسف شديم. خوشحالم که به ارائه جزئياتي در اين خصوص بپردازم. اين گروه آشکارا مسئوليت چندين اقدام تروريستي عليه منافع ايران در طي چندين سال را برعهده گرفته است. اين گروه هيچگاه اعلام عمومي نکرد و خشونت را کنار نگذاشت و سلاحهاي خود را هم تنها در مقابل قدرت نظامي که در سال 2003 در عراق بود کنار گذاشت.

 

مجاهدين خلق هيچ هدفي غير از ايجاد آشوب و وحشت در ايران ندارد

نویسنده: تدي تايلور

تدي تايلور در تاريخ 24نوامبر2004 گفت: اميدوارم دولت انگليس هم درباره موضوعي که نگراني بسياري در ايران راه انداخته حرفي بزند. منظور من حفاظتي است که به اردوگاه‌هاي آموزشي تروريستي مجاهدين خلق در عراق داده‌اند. من مي‌دانم که تانک‌ها و تسليحات سنگين آن‌ها از اين مکان منتقل شده است؛ ولي حقيقت اين است که تعداد زيادي اکنون در اين کمپ در عراق هستند. در زماني بيش از 3800 تروريست در آنجا بودند که تنها کار آن‌ها آموزش‌ديدن براي فعاليت‌هاي تروريستي بود. من با افرادي صحبت کردم که سابقاً در فعاليت‌هاي تروريستي فجيعي شرکت داشتند و اکنون از کرده خود پشيمان هستند. به نظر مي‌رسد عمليات تروريستي به‌شدت سازمان‌دهي‌شده و موثري مرتکب شده باشند.

نام اين اردوگاه کمپ اشرف است و من جزئيات حوادث فجيعي را ديدم که مجاهدين خلق در ايران مرتکب شده بود. بي‌مسئوليتي شاخصه تمام سازمان‌هاي توريستي در سراسر جهان است و کاملاً مشخص است که مجاهدين خلق هيچ هدفي غير از ايجاد آشوب و وحشت در ايران ندارد.

مسئله اين است که ما چه کاري مي‌توانيم با اين افراد در کمپ اشرف بکنيم. روشن‌ترين و واضح‌ترين پاسخ به اين پرسش اين است که مي‌توانيم امکان مصاحبه اشخاصي از سازمان‌هاي مستقل ازقبيل سازمان ملل را با اين افراد فراهم کنيم. آن‌ها نيز از اين افراد بپرسند که آيا تمايل دارند به فعاليت‌هاي خود ادامه دهند يا اينکه به ايران بازگردند و از عفو عمومي که دولت ايران اعلام کرده بهره‌مند شوند. به‌نظرمن بعد از اين مرحله، دولت‌هاي غربي بايد تمام سلا‌ح‌هاي اين گروه تروريستي را از آن‌ها بگيرند. البته قبول دارم که تروريست‌ها هميشه
مي‌توانند سلاح‌هاي بيشتري کسب کنند؛ ولي ما هم اگر براي افرادي که جان خود را در اقدامات تروريستي مجاهدين خلق از دست داده‌اند ارزش قائليم بايد کاري انجام دهيم خصوصاً اينکه اکنون مي‌شنوند که تروريست‌ها باوجود نظارت آمريکا هنوز هم سلاح‌هاي خود را دارند.

زماني بود که اين سازمان اردوگاه‌هايي داشت که مجهز به تانک و تفنگ و هليکوپتر بود. درست است که برخي از سلاح‌هايشان را از آن‌ها گرفته‌اند؛ ولي مصاحبه با تک‌تک اين تروريست‌ها الزامي است. اگر به‌وضوح نشان دهيم که با اين موضوع باجديت روبرو شديم مي‌توان منتظر تغييري در روابط انگليس و آمريکا با ايران بود.

 

مجاهدين خلق قطعاً يک سازمان تروريستي است

نویسنده: مايک اوبراين

مايک اوبراين در تاريخ 13مارس2003 درواکنش به اظهارات اريک ايلزلي مبني بر نبود مدرکي دال بر حمايت صدام از تروريست‌ها گفت: آيا منظور شما اين است که رابطه مشخصي بين تروريسم و عراق وجود ندارد؟ مجاهدين خلق قطعاً يک سازمان تروريستي است.

 

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی : 
 
آدرس پست الکترونیک : 
 
متن نظر :