ماهنامه راه‌نما شماره ۱۴

 ماهنامه راه‌نما شماره ۱۴

جریان شناسی نفاق

جریان شناسی نفاق

کتاب جریان شناسی نفاق به روایت تصویر

دهه 70 و 80

سازمان مجاهدين خلق هفت سال در فهرست گروه‌هاي تروريستي دولت کانادا قرار داشت. اين گروه اولين‌بار در تاريخ 24مي2005 در ليست کانادا قرار گرفت و هر دو سال يک مرتبه وضعيتش به‌همين‌ترتيب تمديد مي‎‌شد؛

مرکز پژوهش‌هاي کنگره آمريکا (CRS) که به انديشکده کنگره آمريکا شناخته مي‌شود. تحليل‌هاي حقوقي و سياسي را فارغ از ارتباطات حزبي در اختيار کميته‌ها و اعضاي مجلس سنا و نمايندگان قرار مي‌دهد.

روزنامه آلمانيزبان «20دقيقه» در سوئيس با اشاره به طرح دولت عراق براي اخراج مجاهدين خلق از عراق قبل از 31دسامبر2011 نوشت: «دفتر فدرال مهاجرت سوئيس به‌رغم فشارهاي آمريکا با جابه‌جايي يازده عضو سازمان مجاهدين خلق مخالفت کرد.»

سازمان مجاهدين خلق در ژانويه 2010 براي چهارمين‌بار موضوع برچسب تروريستي خود را به دادگاه استيناف آمريکا کشاند. وزير خارجه آمريکا در زمان استماع اين پرونده اسناد غيرطبقه‌بندي‌شده را همراه با مطالبي که پيشتر جزو اسناد محرمانه قرار داشتند به دادگاه ارائه داد تا بتواند مجاهدين خلق را در ليست تروريستي نگه دارد.

دنيس جان کوسينيچ، نماينده سابق کنگره آمريکا از ايالت آيداهو، در تاريخ 26 آوريل 2006 و در طول مباحثه نمايندگان درباره لايحه اچآر282، لايحه حمايت از آزادي ايران، سخنراني و از حمايت دولت آمريکا از مجاهدين خلق شديداً انتقاد کرد.

« قبلی 1 2 3 بعدی »