ماهنامه راه‌نما شماره ۱۴

 ماهنامه راه‌نما شماره ۱۴

جریان شناسی نفاق

جریان شناسی نفاق

کتاب جریان شناسی نفاق به روایت تصویر

دهه 70 و 80

اداره تحقيقات فدرال آمريکا (FBI) در سال 2004 گزارشي مشروح از اطلاعاتي منتشر کرد که در طول تحقيقات جنايي درباره مجاهدين خلق -که در آن زمان در ليست سازمان‌هاي تروريستي خارجي قرار داشت- به‌دست آمده بود.

اداره آمار حمل‌ونقل آمريکا (BTS) در گزارش روزانه خود در تاريخ 20نوامبر2004 از ممانعت اداره گمرک و حفاظت مرزي آمريکا از ورود 25 کانادايي به آمريکا در ورودي مرزي آلکساندريا بي پورت خبر داد.

پس از آنکه وزارت خارجه آمريکا در سال 1999 «شوراي ملي مقاومت ايران» را به‌عنوان يکي از اسامي پوششي سازمان مجاهدين خلق شناسايي کرد، اين شورا مطالب متعددي را که ظاهراً حاکي از انکارناپذيربودن مدارک استقلال آنان از سازمان مجاهدين خلق بود به دادگاه استيناف حوزه کلمبيا تحويل داد.

پليس فرانسه در تاريخ 17ژوئن2003 با حمله به مقر مجاهدين خلق تعدادي از اعضاي اين گروه ازجمله مريم رجوي را دستگير کرد. گزارش «الين گنلي» خبرنگار آسوشيتدپرس از اين حملات در ادامه مي‌آيد:

کتابخانه پارلمان استراليا به پارلمان اين کشور اطلاعات، تحليل و مشاوره ارائه مي‌دهد. «نايجل بروو» مدير بخش روابط خارجي، دفاع و امنيت اين کتابخانه در يک مقاله تحقيقاتي در تاريخ 16ژوئن2003 گزارشي درباره مجاهدين خلق ارائه کرد که به‌شرح ذيل است: